22 квітня – Всесвітній День Землі

Це свято єднає народи планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, це свято чистої Води, Землі і Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишього середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. День Землі – це нагадування про екологічні катастрофи, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв'язання екологічних проблем. Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього середовища – важливий крок на цьому шляху. У цей день кожен з нас може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища : очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на один день від використання автомобіля.
У День Землі, в різних країнах, за традицією, звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі докласти всіх зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.
Дзвін Миру – символ мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури.
Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 році. Він відлитий з монет, які пожертвували діти всіх континентів і є символом глобальної солідарності людей на Землі. В нього, також, вплавлені ордени і медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі».
Щорічно, в заходах, присвячених Дню Землі, беруть участь понад 1 мільярд людей, які проживають у 192 країнах світу, що робить цей день найбільш громадським святом у світі.