Правила поведінки здобувачів освіти під час дистанційного навчання.

Правила поведінки здобувачів освіти під час дистанційного навчання.

Під час карантину, перебуваючи на дистанційному навчанні вдома,здобувачі освіти повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки:
користуватися газовою плитою тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання; заборонено застосовувати горючі матеріали; зберігати бензин, газ та інші легкозаймисті горючі рідини, приносити їх до приміщення. У жодному разі не брати на вулиці чи в іншому місці незнайому або чужу побутову техніку, не вмикати їх у розетку вдома чи в інших установах — це може призвести до вибуху та надзвичайної ситуації; не можна користуватися електроприладами вологими руками. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, негайно повідомити про це дорослого; не збиратися біля проходів у громадських місцях входах та виходах, у разі пожежної небезпеки — наявності вогню, іскріння, диму — негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу службу пожежної охорони за номером 101, назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію; при появі запаху газу в квартирі у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, провітрити приміщення,вимкнути газову плиту й вийти з приміщення; негайно повідомити в газову службу за номером 104 чи 101 пожежну охорону,назвавши ім’я та прізвище.
Під час карантину, перебуваючи на вулиці категорично заборонено наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання падіння будівельних матеріалів і попередження травм; категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, стимулятори. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк, не підходити на вулиці до обірваних, обвислих дротів, які стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння — такі дроти ще можуть бути підживлені електрострумом.
Повернувшись додому, потрібно продезінфікувати мобільні засоби зв’язку, вимити руки з милом протягом не менше ніж 30 с або обробити їх антисептиком. Надзвичайно важливо під час карантину виконувати правила із запобігання захворювань на грип, інфекційні та кишкові захворювання тощо: уникати контакту з особами, які мають симптоми респіраторного вірусного захворювання,при нездужанні не виходити з дому, щоб не заразити інших людей, викликати лікаря.