2-4Т Безпека дорожнього руху

Дата проведення 18.03.2020
Кількість годин-1.
Тема уроку: Перевезення комбайнів на тралах

Трал являє собою вантажний транспорт - тягач, до якого замість кузова приєднується платформа з низьким розташуванням рами. Послуги трала з низькою підвіскою, граничною масою перевезення вантажу до 60 тонн, зазвичай, замовляють для транспортування автомобілів, бульдозерів, тракторів та іншої спецтехніки. Такі трали мають в своїй комплектації пневматичну підвіску, у них більше п'яти осей. Згідно з правилами безпеки, перевезення спецтехніки тралом з граничною масою перевезеного вантажу менше 30 тонн заборонено. На таких тралах можна перевозити тільки великогабаритні вантажі.
Через відсутність бортів, при транспортуванні негабаритного та великовагового вантажу, його ретельно фіксують спеціальними пристосуваннями - лебідками, розширниками, гачками. За кріплення вантажу на тралі відповідають фахівці з безпеки дорожнього перевезення. Недопустимим є те, щоб вантаж виходив за габарити самої платформи або був погано закріплений – це може представляти загрозу для учасників дорожнього руху у момент транспортування,
комбайни та екскаватори, зважаючи на їхню велику потужність, рухаються дуже повільно і тільки на невеликі відстані, окрім того, під час переміщення механізми швидко зношуються і можуть достроково вийти з ладу
Напівпричіп трал у формі низькорамної платформи використовується у зчепленні з вантажівкою. Зазвичай, експлуатується на автомобільних дорогах загального користування. Напівпричепи, низько-рамні платформи, підходять для транспортування габаритної сільськогосподарської техніки, допоміжних механізмів, контейнерів, важкої будівельної техніки.
Бувають кілька типів тралів, які призначені лише для певного виду перевезень. Наприклад, послуги трала з низькою підвіскою, як правило замовляють для перевезення тракторів, комбайнів, сівалок, автомобілів, бульдозерів, та іншого габаритного транспорту. Напівпричіп низькорамний - вантажний транспорт, платформа з низьким розташуванням рами.
Для перевезення комбайна на тралі, його зафіксовують спеціальними засобами - лебідками, розширювачами, гачками, тросами. Бувають ситуації, що вантаж більший за габарити трала -платформи. За навантаження, кріплення та перевіз спецтехніки тралом відповідають спеціалісти з техніки безпеки дорожнього руху.
Погано закріплений вантаж на тралі представляє велику загрозу для оточуючих автомобілістів, велосипедистів та пішоходів в момент транспортування. Немає більше іншої спецтехніки, яка могла б перевозити подібний нестандартний вантаж.

Домашнє завдання: Вивчити правила перевезення комбайнів на тралах.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дата проведення 19.03.2020
Кількість годин-1.
Тема уроку: Основи безпеки під час перевезення комбайна.
Оскільки комбайн є великогабаритним вантажем, то його перевезення здійснюється за спеціальними правилами.
22.1. Маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження на осі не повинні перевищувати величин, визначених технічною характеристикою даного транспортного засобу.
22.2.Водій перед початком руху зобов’язаний перевірити надійність розташування і кріплення вантажу, а під час руху — контролювати це, щоб запобігти його падінню, волочінню, травмуванню супроводжуючих осіб чи створенню перешкод для руху.
22.3.Перевезення вантажу дозволяється за умови, що він:
• а)не наражає на небезпеку учасників дорожнього руху;
• б)не порушує стійкості транспортного засобу і не утруднює керування ним;
• в)не обмежує водієві оглядовості;
• г)не закриває зовнішніх світлових приладів, світлоповертачів, номерних і розпізнавальних знаків, а також не перешкоджає сприйманню сигналів, що подаються рукою;
• ґ)не створює шуму, не піднімає пилу та не забруднює проїзну частину і навколишнє середовище.

22.4.Вантаж, що виступає за габарити транспортного засобу спереду або ззаду більш як на 1 м, а за шириною перевищує 0,4 м від зовнішнього краю переднього або заднього габаритного ліхтаря, повинен бути позначений відповідно до вимог підпункту «з» пункту 30.3 цих Правил.
22.5.За спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги — 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах — 4,35 м), за довжиною — 22 м (для маршрутних транспортних засобів — 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів — понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — до 46 т), навантаження на одиночну вісь — 11 т (для автобусів, тролейбусів — 11,5 т), здвоєні осі — 16 т, строєні — 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — 11 т, здвоєні осі — 18 т, строєні — 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі — понад 16 т, строєні осі — понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів — навантаження на одиночну вісь — понад 11 т, здвоєні осі — понад 18 т, строєні осі — понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
22.6.Транспортні засоби, що здійснюють дорожнє перевезення комбайнів, повинні рухатися з увімкненим ближнім світлом фар, задніми габаритними ліхтарями та встановленими розпізнавальними знаками, передбаченими пунктом 30.3 цих Правил, а великовагові та великогабаритні транспортні засоби — також з увімкненим проблисковим маячком (проблисковими маячками) оранжевого кольору.

Домашнє завдання: Вивчити основи безпеки під час перевезення комбайна