Правила поведінки у лісі

З настанням чудових теплих днів зростає потреба у відпочинку. Але щоб перебування на свіжому повітрі у лісі принесло душевне задоволення та завершилося без пригод, слід всім знати і дотримуватися правил поведінки.

Правила поведінки у лісі

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях
 Ніколи не розводьте вогнище поблизу дерев і на сухій траві. Збирайте для багаття тільки сухі гілки. Вони горять швидше, і лісу не буде від цього шкоди.
 Багаття не повинно бути занадто великим: полум’я може пошкодити дерева та кущі, що ростуть поблизу, а це небезпека виникнення пожежі.
 Не мийте брудний посуд в річці, особливо з використанням миючих засобів. Сполосніть його принесеною на берег водою та вилийте брудну воду під кущ. Остаточно посуд краще помити вдома.
 Після відпочинку ретельно загасіть багаття, поливши його водою та засипавши ямку землею. Землю щільно притопчіть ногами.
Звісно відпочинок буде комфортнішим, якщо організуєте його у спеціально створеному лісівниками рекреаційному місці.

Засмічення території
 Ні в якому разі не залишайте в лісі сміття, яке не розкладається, - пластик, гуму, одноразовий посуд, бляшанки від консервів, скло. Все це зберіть в пакет і вивезіть в найближчий сміттєвий бак.
 Органічні рештки закопайте в лісі, а використані пластикові пакети та пляшки, скляний посуд заберіть із собою і викиньте у контейнер для сміття у місті.
Хай на місці вашого відпочинку буде чисто – завтра сюди прийдуть інші.
 Не розбивайте скляні пляшки, ви самі та інші люди, а також дикі тварини можуть поранитися.

Пошкодження дерев, кущів, зривання квітів, збір лікарських рослин
 Не вирізайте на деревах надписи, наприклад «Тут був я». Це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.
 Не ламайте гілок дерев та кущів. Це заважає рослинам жити.
 Не зривайте лісових квітів, особливо рідкісних первоцвітів – це порушення закону. Хай гарні рослини залишаються в природі!
 Не виривайте рослини з корінням.

Пошкодження об’єктів природи
 Не руйнуйте мурашників – вони лісові «санітари».

Полювання на тварин, руйнування гнізд птахів
 Не чіпайте плазунів, які здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невід’ємна, важлива складова лісового середовища.
 Не чіпайте змій. Вони можуть бути небезпечними для вашого життя. Краще обійдіть їх стороною.
 Не ловіть диких тварин і не забирайте їх із собою додому. В неволі тварини жити не зможуть і обов'язково загинуть.
 Не руйнуйте пташиних гнізд. Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.
 Відпочинок у лісі відновлює наші сили, заспокоює нервову систему, дає наснагу для творчості. Але й на відпочинку є велика ймовірність заблукати. Щоб цього не трапилося, перед прогулянкою повідомте, куди збираєтеся. Якщо поблизу нікого немає – залишіть записку з повідомленням (дата, час відбуття, кількість людей, що йдуть з вами, напрямок подорожі і приблизний час повернення).
 Одягніть зручний одяг та взуття, що відповідають місцевості та погодним умовам, які можуть змінитися дуже швидко.
 Дітям необхідно одягнутись у яскравий кольоровий одяг – він буде більш помітним у разі їх розшуку.
 Домовтеся про умовні сигнали, щоб не загубити одне одного у лісі, а особливо на випадок несподіванок.
 Запам’ятовуйте орієнтири під час руху в лісі. Щоб не заблукати – залишайте позначки. Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти.

Бережіть ліс!