Виховна робота

a href="https://ptu8.com.ua/materials/42.pdf" title="Річний план виховної роботи 2021-2022">• Річний план виховної роботи


_________________________________________________________________________________________________________________________________________

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

_____________________________________________________________________________________________________________
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ
___________________________________________

«Правила культурної поведінки при телефонній розмові».
Бібліотекарка Ольга Бачинська провела захід на тему : «Правила культурної поведінки при телефонній розмові».
Ольга Григорівна велику увагу приділила сучасному використанню мобільного телефону та повернувшись в минуле, розповіла молодому поколінню історію його виникнення, ознайомила з основними правилами телефонного спілкування.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________

День єднання України.
16 лютого ми відзначаємо День єднання України.
Це свято в умовах війни набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми, сьогодні, як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
В ДНЗ «Тетіївське ПТУ» проведена година спілкування на тему : «Єднаймося браття українці». Бібліотекарка Ольга Бачинська організувала виставку методичних матеріалів присвячених Дню єднання. Здобувачі освіти цікавилися історією і значенням свята та декламували вірші про Україну.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________

"Людина серед людей"
У групі швачок другого курсу класний керівник Олена Швидка пролела виховну годину на тему "Людина серед людей".
Особливу увагу було приділено вмінню здобувачів освіти свідомо дотримуватися усталених норм поведінки та культурного ставлення до людей, бажання бути позитивною, вихованою і доброю людиною._________________________________________________________________________________________________________________________________________

"Запобігти, врятувати, допомогти. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях"
Класний керівник Михайло Швець провів виховну бесіду з групою будівельників 2 курс на тему: "Запобігти, врятувати, допомогти. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях"
Класний керівник ознайомив учнів з найбільш характерними надзвичайними ситуаціями та з порядком дій у деяких надзвичайних ситуаціях.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________

" Все починається з мрії"
Практичним психологом Семенюк Вітою було проведено бесіду з елементами тренінгу " Все починається з мрії"
Мрія - це мислеформа, яку людина свідомо "прокручує" у своїй голові відчуваючи втіху і задоволення від процесу. Це основна складова частина фантазії людини. В цей момент ми почуваємось щасливими і переживаємо цілу палітру відчуттів та емоцій.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________

День Героїв Небесної Сотні

З нагоди відзначення Дня Героїв Небесної Сотні зі здобувачами освіти ДНЗ "Тетіївське ПТУ" було проведено виховний захід на тему "Герої не вмирають".
Класний керівник групи 2-4Т Олег Ратушний провів виховну годину із використанням інформаційних матеріалів, щоб донести до молодого покоління ціну, яку український народ продовжує платити за свою свободу навіть в сучасності.
Мета заходу виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Крути
В ДНЗ «Тетіївське ПТУ» бібліотекаркою училища Ольгою Бачинською спільно з працівниками Тетіївської Цпб Інною Хомячук, Наталею Ткачик проведена година пам’яті приурочена трагічним подіям січня 1918 року на тему : « Крути – наш біль, наша історія і слава»

Щорічно 29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, знову і знову повертаючись до бою між українськими військовими курсантами та військами червоної армії під командуванням капітана Муравйова.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

СТОП Булінг
Однією з актуальних проблем на сьогодні є булінг (цькування) та кібербулінг серед сучасної української молоді.
« Стоп булінг» розмова саме про це зібрала здобувачів освіти перших та других курсів із практичним психологом Вітою СЕМЕНЮК.
Здобувачі освіти ознайомилися з поняттям, формами та структурою булінгу, кібербулінгу. Навчилися виховувати в собі почуття емпатії та переживання до людей, формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________


1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

З метою вираження підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації і суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, надії на майбутнє без СНІДу, здобувачі освіти ДНЗ "Тетіївське ПТУ" долучилися до акції «Червону стрічку носять небайдужі», яку провела психолог Семенюк Віта. Також до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в закладі освіти організована виставка малюнків «СНІДу ні!».
СНІД- страшна хвороба, яка характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________


Україною пройдено!!!???
Українські патріоти й націоналісти всіх відтінків дали нам ідею Української Самостійної Соборної Держави від Сяну до Дону і навіть по Кавказ. Дали символіку, яка вже сто років об'єднує десятки мільйонів людей. Дали героїку визвольної боротьби і культ пошанування борців і жертв. Дали гімн ОУН, який став гімном Збройних сил України. Дали Маланюка, Телігу й Стуса. Дали розуміння, що Росія - це ворог, який має бути знищений, а її вплив на життя країни мінімізований. А що дав нам той світ, який нині представляють політичні трупи з компартії, регіонів, СДПУ(о)-ОПЗЖ, РПЦ, відомі медіапідстилки і просто толочки, расевичі, касьянови? Вони намагалися прищепити українцям ідеологію вторинності, мижебратства, "не дратувати Росію", жодного націоналізму й суб'єктності. Тобто, це була ідеологія знецінення й поразки. А по факту - фізичного вбивства всіх, хто не русскій. Що було видно, на жаль, не всім у 2014-му. І стало краще видно зараз. Знову ж таки не всім. Що ще має статися, щоб точка неповернення до Росії була Україною пройдена?
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!
ПЕРЕШИЄМО ІСТОРІЮ!!!

24 квітня 1938 року російська мова стала обов’язковою у школах. Це був лише один із багатьох кроків, спрямованих на знищення української мови, культури та нації.
Ось вам перелік історичних фактів, що показують хронологію русифікації України за 20-те століття:

1907 р. – Закриття царським урядом української періодичної преси, конфіскація виданої в роки революції 1905-1907 рр. української літератури, репресії проти діячів української культури.

1908 р. – Указ сенату Російської імперії про «шкідливість» культурної та освітньої діяльності в Україні.

1910 р. – Циркуляр П.Столипіна про заборону створення неросійських асоціацій, у тому числі українських та єврейських, незалежно від їхньої мети.

1914 р., березень – Заборонення царським режимом святкування 100-річчя від дня народження Т.Шевченка.

1914 р. -Указ Миколи ІІ про скасування української преси. Заборона в окупованих російською армією Галичині та на Буковині вживання української мови, друкування книг, газет і журналів українською мовою. Розгром товариства «Просвіта», зруйнування бібліотеки Наукового товариства імені Шевченка. Депортація багатьох тисяч свідомих українців до Сибіру.

1921 р., 22 листопада – Розстріл більшовиками 359 полонених бійців армії УНР під проводом А.Тютюнника під м.Базар на Житомирщині.

1921-1923 рр. – голод у степових районах України, спричинений політикою «воєнного комунізму» та продовольчою розверсткою на селі, унаслідок якого загинуло до 1,5 млн. селян.

1929 р. вересень – Арешт визначних діячів української науки, культури, й УАПЦ – за «належність» до вигаданих ОДПУ Спілки визволення України (СВУ) та Спілки Української молоді (СУМ).

1929-1930 рр. – Перша фаза колективізації й «розкуркулення» в Україні. Виселення сотень тисяч українських заможних селян до Сибіру та на Далекий Схід.

1930 р., 28-29 січня – Надзвичайний Церковний Собор у Києві ліквідував УАПЦ – і Всеукраїнську Православну Церковну Раду (ВПЦР). Арешт митрополита М.Борецького та інших церковних діячів.

1930 р., 9 березня-19 квітня – Судовий процес у Харкові над 45-ма діячами української науки, літератури, культури,УАПЦ – за належність до так званої «Спілки Визволення України» (СВУ).

1932 р., 23 квітня – Постанова ЦК ВКП (б) про ліквідацію літературних організацій і утворення єдиної Спілки письменників СРСР.

1932-33 р.р. – Організація більшовицьким режимом штучного голодомору в Україні, унаслідок якого загинуло більше 4 млн українських селян. Масове переселення росіян у вимерлі українські села.

1933 р. – Самогубство декількох культурних діячів, включаючи М.Хвильового, як протест проти погрому більшовицьким керівництвом української культури.

1933 р. – Погром українців на Кубані.

1934-41 рр. – Знищення архітектурно-культурних пам’яток у різних містах України, арешт і страта 80% української інтелігенції.

1934 р. 13-15 грудня – У зв’язку з убивством С.Кірова засудження до розстрілу діячів української культури, серед яких – письменники Г.Косинка, К.Буревій, Д.Фальківський, О.Влизько,І.Крушельницький та ін.

1936 р., жовтень-1938 р., листопад – Чергова чистка КП (б) У і масовий терор в Україні (так звана «єжовщина»).

1937 р., листопад – Масовий розстріл ув’язнених на Соловках українських письменників та інших діячів української культури (до 20-річчя жовтневого перевороту).

1938 р. – Сталінська постанова «Про обов’язкове вивчення російської мови в національних республіках СРСР».

1938 р., 24 квітня – Впровадження російської мови як обов’язкової в усіх школах України.

1939-1941 рр. – Широкомасштабні репресії органів НКВС проти українців західних областей. Масові депортації українського населення у віддалені райони СРСР.

1941 р., січень – «Процес 59» членів ОУН у Львові.

1946 р. 8-10 березня – ліквідація греко-католицької церкви і підпорядкування її Російській православній церкві.

1946 р., березень – Закритий судовий процес у Києві над греко-католицькою церковною ієрархією на чолі з митрополитом Й.Сліпим (ред.: Й.Сліпого було засуджено до тяжких каторжних робіт в Сибіру, де він провів 18 років, відморозив ноги та став інвалідом. Його було звільнено лише завдяки особистому втручанню Папи Римського Івана ХХІІІ та президента Кеннеді).

1946 р., 24 серпня – Постанова пленуму ЦК КП (б) У «Про перекручення і помилки у висвітленні історії української літератури у «Нарисі історії української літератури», різка критика часописів «Вітчизна» і «Перець» (ця постанова була згодом підтверджена 16-м зїздом КП (б) У 25-26 січня 1949 р.)

1947 р.,3 березня – Призначення Л.Кагановича першим секретарем ЦК КП (б) і нова «чистка» серед українських культурних кадрів, звинувачених в «українському буржуазному націоналізмі».

1949 р. – Чергова «чистка» в КП (б) У у зв’язку з рішеннями її 16-го зїзду 25-28 січня (за звинуваченням в українському націоналізмі від січня 1949 р. до вересня 1952 р. було виключено з партії 22175 її членів).

1949 р., 28 серпня – Скасування уніатської греко-католицької церкви на Закарпатті на релігійному з’їзді в Мукачеві.

1951 р., 2 липня – Погромні статті в московській газеті «Правда» проти «націоналістичних ухилів в українській літературі» (різка критика вірша В.Сосюри «Любіть Україну» та лібрето опери «Богдан Хмельницький» О.Корнійчука і В.Василевської).

1954 р. 23-24 березня – 18 з’їзд КПУ схвалив набір юнаків і дівчат з України на Cибір і до Казахстану для освоєння цілинних і перелогових земель (протягом 1952-1956 рр. туди виїхало приблизно 100 тис.осіб).

1954 р.,7 липня – Таємна постанова ЦК КПРС про посилення антирелігійної пропаганди.

1957-61 рр. – Посилені антирелігійні акції в УРСР, ліквідація приблизно половини церковно-релігійних установ (парафій, монастирів, семінарій).

1958 р., 12 листопада – Постанова Пленуму ЦК КПРС «Про зміцнення зв’язку школи з життям і про дальший розвиток народної освіти», на основі якої Верховна Рада УРСР ухвалила закон від 17 квітня 1959 р., спрямований на посилену русифікацію України (зокрема, про необов»язкове, а «за бажанням батьків» вивчення української мови в російських школах України).

1959 р.,15 жовтня – Убивство C.Бандери агентом КДБ Б.Сташинським.

1961 р., січень – Закритий суд у Львові над членами Української Робітничо-Селянської Cпілки (Л.Лук яненко, І.Кандиба, С.Вірун та ін.), які обстоювали право виходу УРСР зі складу CРСР. Засудження Л.Лук’яненка до смертної кари.

1961 р., жовтень – Прийняття нової програми КПРС її 22-м з’їздом, яка проголошувала політику «злиття націй» і подальшу русифікацію союзних республік.

1962 р. – Судовий процес над 20 членами Львівського Українського Національного Комітету, чотирьох з яких було засуджено до розстрілу.

1963 р. – Підпорядкування національних Академій наук союзних республік московській Академії наук СРСР.

1964 р., 24 травня – Умисний підпал Державної Публічної Бібліотеки АН УРСР у Києві; протест громадськості (самвидавний матеріал «З приводу процесу над Погружальським»).

1965 р., серпень-вересень – Перша велика хвиля арештів українських діячів в Україні (Богдан і Михайло Горині, П.Заливаха, С.Караванський, В.Мороз, М.Осадчий, А.Шевчук та ін.).

1968 р., 26 листопада, 14 грудня – Зумисні підпали у Видубицькому монастирі в Києві.

1969 р.,червень – Лист українських політичних в’язнів (М.Гориня, І.Кандиби, Л.Лук’яненка) до Комісії охорони прав людини в ООН про отруювання політв’язнів.

1970 р., 28 листопада – Трагічна смерть (вбивство) української художниці А.Горської у Василькові на Київщині.

1972 р., січень-травень – Друга велика хвиля арештів інтелігенції в Україні.

1972 р., травень – Усунення з посади першого секретаря ЦК КПУ П.Шелеста за український націоналізм; чистка керівних кадрів КПУ.

1977 р., 5 лютого – Арешт членів Української Гельсінської групи (УГГ) М.Руденка й О.Тихого; суд над ними 23 червня – 1 липня і вирок М.Руденкові 7 років ув’язнення та 5 років заслання й О.Тихому відповідно 10 та 5 років.

1977 р., 4 квітня – Арешт членів УГГ М.Матусевича і М.Мариновича (засуджені 23-30 березня 1978 р. на 7 років ув’язнення в таборах суворого режиму і 5 років заслання).

1978 р., 11 листопада – Директива колегії Міністерства освіти УРСР «Удосконалювати вивчення російської мови в загальноосвітних школах республіки» (посилення русифікації).

1979 р., березень-жовтень – Нові арешти українських діячів в Україні: О.Бердника (6 березня), Ю.Бадзя (23 квітня), Ю.Литвина (6 серпня), М.Горбаля (23 жовтня) та ін. (усі вони були засуджені до максимальних строків ув’язнення в таборах суворого режиму й заслання у віддалені райони Росії).

1979 р., 18 травня – Загадкове вбивство композитора В.Івасюка біля Львова.

1979 р., 29 травня – Ухвала Ташкентською конференцією нових русифікаторських заходів щодо неросійських народів CРСР.

1980-81 р. – Арешт українських політичних діячів С.Набоки, Л.Мілявського, Л.Лохвицької.

1983 р. – Постанова ЦК КПРС про посилення вивчення російської мови в школах і виплату 16% надбавки до платні вчителям російської мови та літератури («Андроповський указ») та директива колегії Міністерства освіти УРСР «Про додаткові заходи по удосконаленню вивчення російської мови в загально-освітніх школах, педагогічних навчальних закладах, дошкільних і позашкільних установах республіки», спрямована на посилення русифікації.

1984 р. – Померли в таборах О.Тихий, Ю.Литвин, В.Марченко.

1985 р., 4 вересня – У концтаборі помер поет В.Стус.

1986 р., 26 квітня – Катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції (побудованій за рішенням Москви всупереч протестам українських учених і широкої громадськості), яка призвела до тяжких наслідків, рівнозначних геноциду.

1989 р. – Постанова Пленуму ЦК КПРС про єдину офіційну загальнодержавну мову (російську) в СРСР.

1990 р., квітень – Постанова Верховної Ради СРСР про надання російській мові статусу офіційної мови в СРСР.

________________________________________________________________________________________________________________________


11/04/2022 р
https://ptu8.com.ua/materials/231.jpg
https://ptu8.com.ua/materials/232.jpg
https://ptu8.com.ua/materials/233.jpg
https://ptu8.com.ua/materials/234.jpg
______________________________________________________________________________________

19/10/2021 р
_____________________________________________________________________________________________________________
Тетїівською бібліотечною системою ім. М. Кравчука 19.10.2021 року відбувся захід пам'яті видатного земляка, поета, драматурга, державного і громадського діяча, борця за незалежність, героя України Івана Федоровича Драча.
Були запрошені здобувачі освіти та представники педагогічного колективу ДНЗ "Тетіївське ПТУ" Бачинська О.Г., Сугак А.А.
Присутні із задоволенням слухали вірш "Три яблука циганки", який декламувала заступник директора з ВР Чумак А.В.



_____________________________________________________________________________________________________________________________________________


20/05/2021 р
_____________________________________________________________________________________________________________
Із поезії Т.Г. Шевченка:
У неділю не гуляла,
Та на шовки заробляла,
Та на хустину вишивала,
Вишиваючи, співала:
"Хустиночко мережана,
Вишиваная,
Вигаптую, подарую,
А він мене поцілує .
Хустино моя
Мальованая".
Виховання у простих речах: у нашій пошані до традицій української нації пам'яті коду народу, у теплоті вишитих орнаментах малюнків. З днем вишиванки!







_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

07/05/2021 р
_____________________________________________________________________________________________________________
Старий альбом і фото чорно-білі
Людська сивоволоса згадка.
Міста і села онімілі
В душі вросла кривава латка.
І шрами в серці від очікувань нічних
І лист, як грім посеред дня і неба...
Ніколи знов осиротілий крик!
Ніколи знову! Пам'ятати треба!




_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

26/04/2021 р
_____________________________________________________________________________________________________________
Чорнобиля гіркий полин
На серце ліг незримо й тяжко,
І пливе над землею дзвін
Із тихими стогоном протяжно.
Схилимо голови перед героями і жертвами Чорнобильської катастрофи. Низький уклін. Вічна вам пам'ять!


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________


10/03/2021 р
_____________________________________________________________________________________________________________
Ти з нами йшов кайдани рвать з людей,
Благословляв, Кобзарю нашу зброю -
Єси безсмертний, гордий Прометей!
10 березня в ДНЗ "Тетіївське ПТУ" відбулася літературна година до 207 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка "Тарасова доля - то правда жива".
До заходу долучилися учні та викладачі навчального закладу.



_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

24/12/2019
_____________________________________________________________________________________________________________

24 грудня в ДНЗ «Тетіївське ПТУ» відбулося веселе новорічне свято: «Новорічні дива, принесе Коляда». Учні училища віншували Різдво, колядуючи та щедруючи.







__________________________________________________________________________________________

16/12/2019
__________________________________________________________________________________________________________________

У ході тижня «Право на захист» 16 грудня в ДНЗ «Тетіївське ПТУ» соціальним педагогом Чумак А.В. та працівниками відділу бюро правової допомоги Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, заступником начальника бюро РоманчукО.А. та головним спеціалістом Куравською Я.В. було проведено годину спілкування на тему: «Скажи булінгу - стоп!».





______________________________________________________________________________________________________________________________

13/11/2019
__________________________________________________________________________________________________________________

13 листопада за планом виховної роботи в ДНЗ «Тетіївське ПТУ» відбулася година спілкування на тему: «Пильнуй закон». Для проведення заходу були запрошені представники правоохоронних органів, заступник начальника СП, капітан міліції Пастушенко Анатолій Сергійович, інпектор з ювенальної превенції, рядовий поліції Дударчук Альона Володимирівна. Соціальним педагогом училища Чумак А.В. було проведено анкетування з учнями відповідно до теми.





__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

12/11/2019
________________________________________________________________________________________________________________

У рамках соціального проекту «З теплом душі і добром в долонях» 12 листопада учні та викладачі ДНЗ «Тетіївське ПТУ» завітали до КП «Соціальний центр відділення стаціонарного догляду для постійного проживання».

Директор центру Корчак Галина Василівна радо зустріла учнів будівельного та швейного напряму.

Дружньо та тепло пройшло спілкування з мешканцями центру, під час якого учні проявили доброту, милосердя, чуйність, моральну та матеріальну підтримку.






______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

13/02/2019
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________



13 лютого 2018 р. в ДНЗ «Тетіївське ПТУ» відбулася відкрита виховна година на тему: «Запобігти, врятувати, допомогти», в якій взяли участь працівники Тетіївського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Під час виховної години учнів ознайомили з найбільш характерними надзвичайними ситуаціями та з порядком дій, у разі їх виникнення та оповіщення населення у випадку стихійних лих та аварій, розвивали вміння правильно діяти у нестандартних ситуаціях.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ З ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ
ДНЗ «ТЕТІЇВСЬКЕ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ » на 2016- 2017 н.р.

1. Проведення першого уроку на тему: «Від проголошення Незалежності України» (01.09.16)
2. Година спілкування до 71 – річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 71- ї річниці завершення Другої світової війни «Мужність і відвага крізь покоління» (06.09.16)
3. Планування роботи на рік по патріотичному вихованні (11.09.16)
4. Виховний захід на тему: «Партизанська слава» (23.09.16)
5. Організація роботи щодо реалізації програми патріотичного виховання на рік (протягом місяця)
6. Година спілкування на тему: «Моя батьківщина то прадідів слова, єдина родина» (05.10.16)
7. День Українського Козацтва (12.10.16)
8. Прийняти участь у районному виховному заході День захисника України (13.10.16)
9. Проведення години спілкування «Дума про хліб» (19.10.16)
10. Проведення лекції на тему «Твоя держава - твоє майбутнє» (03.11.16)
11. Прийняти участь у районному заході «Твої сини Тетіївщино» (11.11.16)
12. Виховна година на тему: «Мужність і сила – чоловіча вдача» (06.12.16)
13. Оформлення класних газет на патріотичну тематику (До22.12.16)
14. Проведення героїко – патріотичної години на тему «Герої Крут – для нащадків взірець» (27.01.17)
15. Зустріч представниками Тетіївського райвійськкомату (31.01.16)
16. Прийняття участі у благодійних концертах для воїнів АТО, та вечорах, зустрічах з воїнами АТО (за планом Тетіївського району)
17. Організація конкурсу малюнків і творчих робіт «Життя заради України». Волонтерська акція «Під час війни добру є місце» (08.02.17)
18. Виховний захід на тему "Біль Афганістану" (15.02.17)
19. Виховний захід на тему "Ми - патріоти України" (06.03.17)
20. Провести акцію єднання і пам’яті «Естафета єднання» (18.04.17)
21. Прийняти участь у районному заході «День Перемоги» (09.05.17)
22. Провести зустріч з підполковником, учасником АТО Задорожнім Олександром Васильовичем (25.05.17)

Заступник директора з ВР А. В. Чумак